O nas

Jesteśmy miłośnikami zwierząt, a szczególnie kotów. Pewnego dnia zamarzyliśmy o domowej, małej hodowli pełnej miłości, w której każdemu kociakowi będziemy mogli poświęcić odpowiednią ilość uwagi.  No i stało się!

W marcu 2021 roku założyliśmy małą hodowlę kotów Neva Masquerade. Hodowla nazwa się Fluffy Tummy*PL. Należymy do stowarzyszenia Cat Club Feniks, które jest zrzeszone w FPL.

Dlaczego akurat wybraliśmy tą rasę? Odpowiedź jest łatwa, zakochaliśmy się w niej od samego początku jak tylko ją zobaczyliśmy, te niesamowite niebieskie oczy! Im bardziej zagłębialiśmy się w charakterystykę rasy, poznawaliśmy kociaki tej rasy tym bardziej utwierdzaliśmy się, że nasza hodowla musi skupić się na tej rasie. Są to kociaki, które mocno przywiązują się do właściciela. Oprócz tego są towarzyskie i co nas osobiście urzekło to fakt, że są niesamowitymi gadułami. Nie są to koty, które przeleżą cały dzień i właściwie nie słychać, ani nie widać czy kot jest w domu.

Hodowla

Jako hodowcy zależy nam, aby kociaki z naszej hodowli były jak najlepiej socjalizowane, miały łagodne usposobienie i były przyjazne dla nowych właścicieli, dawały im masę radości. Dbamy o rozwój kotów na każdym podłożu, od żywieniowego po fizyczny czy emocjonalny. Ciągle szkolimy się na temat hodowli, kociego behawioryzmu, podstaw weterynarii poprzez uczestnictwo w różnych kursach, szkoleniach. Dzięki czemu możemy naszą wiedzę przekazywać dalej, dlatego też powstała ta strona. Chcemy, aby była również małym przewodnikiem w opiece nad kotami, dla nowych jak i obecnych opiekunów kotów.

Na co dzień nasze koty towarzyszą nam we wszystkich codziennych czynnościach, zwiedzają świat w szelkach i na smyczy razem z nami. Wszystkie kociaki w naszej hodowli karmione są tylko wysokiej jakości mokrymi karmami, żeby jak najlepiej się rozwijały i były zdrowe. W naszą hodowlę wkładamy całe swoje serce. Kochamy każdego kociaka w niej się znajdującego i wychodzącego. Dlatego w każdym momencie jesteśmy gotowi pomóc, doradzić nowym rodzinom naszych kociaków. Nowi właściciele mogą na nas liczyć w każdym momencie.

Nasza hodowla jest wolna od groźnych chorób typu FeLV i FIV! Każdy kot posiada znane pochodzenie od pięciu pokoleń wstecz co jest udokumentowane w rodowodzie FPL.

Kocięta

Kocięta w naszej hodowli przechodzą podstawowy program odrobaczania oraz szczepień profilaktycznych. Opuszczając naszą hodowlę kociak jest po 3 szczepieniach (ma ok. 16 tygodni), po kastracji oraz po odrobaczaniu i zaczipowaniu. Nowi właściciele dostają przy odbiorze kociaka jego rodowód, książeczkę zdrowia, małą wyprawkę oraz rozpiskę z zaleceniami i radami na pierwsze tygodnie w nowym domu. Dodatkowo koty wychodzące od nas są zarejestrowane w bazie Safe Animal.

Zapraszamy do kontaktu oraz do obserwowania nas na Instagramie i Facebooku, gdzie systematycznie udostępniamy zdjęcia kociaków z naszej hodowli.

Współpracujemy także z firmą Sante Animale, którzy są specjalistami w znakowaniu zwierząt 🙂 Dzięki im pomocy każdy kociak opuszczający naszą hodowlę posiada chip identyfikacyjny.