Koty

W naszej hodowli posiadamy tylko i wyłącznie koty rasy Neva Masquerade. Od samego początku zakochaliśmy się w tej rasie, dlatego uznaliśmy, że chcemy całkowicie jej się poświęcić.

Są to koty posiadające półdługie, bardzo gęste futro z pokaźnym kołnierzem oraz puszystym ogonem. Od kotów syberyjskich odróżniane są przez swoje ubarwienie, czyli ich oznaczenia kolorystyczne w barwie podstawowej pojawiają się głównie na „chłodnych” partiach ciała (uszy, pyszczek, ogon, łapki). Natomiast pozostała część ciała jest w jasnym kolorze. Cechą charakterystyczną tych kotów są niebieskie oczy.

Koty Neva Masquerade wielokrotnie nazywane są kotami pierwotnymi, ponieważ obdarzone są silnym instynktem. Chętnie się wspinają po wszystkim co się da, żadna wysokość nie jest dla nich przeszkodą. Lubią i z reguły nie boją się wody. Nie należą do kotów typowo kanapowych, uwielbiają wszelkiego rodzaju zabawy, które angażują je zarówno psychicznie jak i fizycznie.

„Nevki” to bardzo inteligentne i gadatliwe koty, dlatego dla wielu opiekunów mogą one być trudne, hałaśliwe. Trzeba włożyć trochę wysiłku w ich wychowanie i zapewnić im różne bodźce. Według nas warto poświęcić im trochę uwagi, czasu, a koty odwdzięczą się nam dużą miłością. Przywiązują się do właściciela, nie opuszczają go na krok.

Nasze koty

Blance Grodkowo* PL – Neva Masquerade

Blanka pochodzi z hodowli Grodkowo*PL. Urodziła się 16.06.2020r. Jest naszą pierwszą kotką hodowlaną.

Kolor: n 09 21
Grupa krwi: A
-> Rodowód <-

Charakter kotki: Blanka jest bardzo przyjazną, otwartą, gadatliwą i odważną kotką. Chętnie uczestniczy we wszystkich zajęciach domowych, tylko po to żeby być jak najbliżej nas. Na co dzień uwielbia wspinanie się po wszystkim co się da oraz wszelkiego rodzaju zabawy. Nie jest to typowy kociak kanapowy, który cały dzień prześpi.